Honda NSX Concept

napisano: 2013-02-20 23:32:00

W 2012 roku na Detroit Motor Show Honda po raz pierwszy zaprezentowała koncepcyjny projekt kultowego modelu - NSX, w tym roku ponownie pojawił się concept car nowego NSX'a ale w poprawionej wersji, jednak to nadal prototyp. Na pytanie kiedy nowy NSX może się pojawić, przedstawiciele japońskiej firmy mówią - być może w ciągu najbliższych dwóch lat, a na pytanie ile będzie kosztowała? Następne pytanie - odpowiadają.

Jedyny do tej pory model Hondy NSX był produkowany w latach 1990-2005 wyposażony w trzy różne silniki V6, od 255 KM do 290 KM. To auto, które jest obiektem westchnień nie tylko nastolaktów, którzy mają plakatami samochodów wyklejone ściany w całym pokoju również jest obiektem zainteresowań wszystkich pozostałych kierowców, a w szczególności użytkowników samochodów Hondy.

Zapowiadana nowa wersja NSX to zupełnie inny samochód, zarówno pod względem silnika, napędu jak i wyglądu. Wyglądem przypomina Audi R8, które to zresztą jest jej bezpośrednim konkurentem w tej klasie. Silnik i napęd jednak mogą odciągnąć wzrok od topowego modelu Audi, gdyż nowa Honda NSX ma być wyposażona w silnik o mocy blisko 400 koni mechanicznych, a dodatkowo silnik ma być umieszczony centralnie. Oczywiście Honda musiała zrobić coś aby ten super samochód był bardziej "eko" i doda trzy silniki elektryczne, które będą wspomagać napędzanie tego auta. Dużego plusa może dostać Honda za to że NSX ma być napędzany na wszystkie koła, w przeciwieństwie do starszego modelu, który posiadał napęd tylko na tył.

2012 Geneva Motor Show - Honda NSX Concept

Ostatnie artykuły: